Amerika Vizesi

Amerika vizesi ile ilgili pek çok içeriğe ulaşabileceğiniz bu makalemizde Amerika vizesini son derece rahat bir şekilde almanız için sizleri bilgilendirmeyi amaçladık. Amerika ülkesinden vize almak isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları genel olarak bu vizenin çok zor bir şekilde verildiğini ve bir takım önemli koşullarda alınabileceğini bilmektedir ve bu konuda bilgi almak istemektedir. Ayrıca vize alma koşulları içerisinde çok daha farklı detaylar ve yapılması gereken işlemler de söz konusu olacaktır.

 Evet, düşündüğünüz gibi Amerika vizesi almak o kadar da kolay bir iş değildir fakat imkânsız da değildir. Almanya’ya Vize adlı vize firması sizlere Amerika vizesi alırken de yardımcı olacaktır. Amerika vizesi almak isteyen ve bu aşamada bir hazırlık yapmaya başlayacak olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarımızın Amerika vizesi ile ilgili olarak sormak istediği pek çok sorunun da olduğunu doğal olarak öngörebiliyoruz. Amerika vizesi nasıl alınır ve Amerika’ya nasıl gidilir? Amerika ticari vize işlemleri nasıl yapılır ya da Amerika kısa süreli iş vizesi nasıl alınır? Amerika vize çeşitleri içerisinde ziyaret vizesi veriliyor mu ve bu vizeyi almanın koşulları nelerdir?

Amerika vizesi almak için hangi evraklara sahip olmak gerekir ve hangi şartlarda Amerika vizesi alınabilir? Amerika ülkesinin vize politikası nedir ve Amerika kimlere vize veriyor? Ya da Amerika vizesi için hesapta ne kadar para olması lazım? Türünde bir takım sorularınıza yanıt vermek üzere sizlere hazırlamış olduğumuz bu yazımızda Amerika ülkesine daha kolay bir şekilde vize almanızı sağlamayı amaçladık fakat yine de kafanızda mutlaka Amerika vizesi ile ilgili bir takım çeşitli soruların yanıt bulmaya çalışması da son derece normal olacaktır. Bu aşamada mutlaka Almanya’ya Vize Danışmanlık Hizmetleri Merkezi vize danışmanları tarafından Amerika vizesi ile ilgili merak ettiğiniz her bir soruya yanıt verilecektir.

Amerika Vizesi Almak İçin Vize Randevu İşlemleri

Amerika vizesi almak için vize randevu işlemleri yapmak gerekiyor ve bu aşamada direkt olarak online bir şekilde Amerika Büyükelçiliği’ne ulaşılabiliyor. Amerika Birleşik Devletleri büyükelçilik vize işlemleri kapsamında bütün işlemlerinize başlamak adına bir randevu şartı söz konusu olacaktır. Bu sebepten dolayı da sizlere ilk olarak Amerika vize randevuları nasıl alınıyor konusunda bir takım aydınlatmalar yapmayı amaçladık.

Amerika Birleşik Devletleri ile bir bağlantı kurmak adına bu ülkenin büyükelçiliğine e-posta adresiniz yoluyla İngilizce bir şekilde vize randevu talebinde bulunabilirsiniz. Bu talep için mutlaka Amerika vizesi ön başvuru formu doldurup Amerika Birleşik Devletleri Büyükelçiliği ile iletişime geçtikten sonra vize randevunuz verilecektir.

Amerika Türklere Vize Veriyor Mu?

Amerika Türkleri vize veriyor mu konusu ile ilgili olarak bir takım soru çeşitleri mevcuttur. Bu aşamada Amerika ülkesinin yalnızca Türklere değil bütün dünya ülkelerine karşı yürütmekte olduğu bir vize politikasından söz edecek olursak Amerika herhangi bir ülkenin vatandaşına pasaport tipine bakmaksızın vize vermez diyebiliriz. Bu sebepten dolayı da Amerika ülkesine vize almak isteyen vatandaşların her biri mutlaka Amerika vizesi almak için herhangi bir vize çeşidi tercih ederek bu vizeye başvuru yapması gerekiyor. Ayrıca yine bu sebepten dolayı Amerika ülkesine verilecek olan vizelerin işlemlerinde bir takım yoğunluklar söz konusu olması da oldukça normal bir durum olarak karşımıza çıkar ve mutlaka Amerika ülkesini ziyaret etmek isteyen kişilerin vize işlemlerine bir an önce başlaması gerekir.

Amerika Vize Müracaatı Nereden Yapılır?

Amerika vize müracaatı nereden yapılır konusu ile ilgili olarak da Amerika ülkesine seyahat etmek isteyen kişilerin bir takım kafa karışıklığı yaşadığını görmekteyiz ve bu sebepten dolayı böyle bir başlık altında Amerika’ya nereden vize başvurusu yapacağınıza dair bilgileri toparladık. Amerika Büyükelçiliği direkt olarak vize verme işlemleri ile uğraşmaz Ve bu sebepten dolayı da Amerika ülkesine vize almak isteyen vatandaşlarımız Amerika vizesi verebilecek olan bir vize başvuru noktasına gitmek zorundadır. Aynı zamanda da Amerika vizesi almak için bir takım seyahat acentelerinin de işlevleri söz konusu olacaktır.

Amerika Vizesi İçin Büyükelçilikte Hangi Evraklar Geçerli Olacaktır?

Amerika vizesi için büyükelçilikte hangi evraklar geçerli olacaktır konusu mutlaka gündeme gelmesi gereken ve bu vizenin verilmesi adına son derece büyük bir önem taşıyan belgelerdir. Eğer ki Amerika ülkesini seyahat etmek istiyorsanız mutlaka Amerika vize evrakları kapsamında doğru bir çalışma yürütmeniz gerekir. Aşağıda yer alan evraklarla Amerika vize talebinde bulunabilirsiniz.

  • Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanı fotokopileri
  • 2 adet 5×5 milimetrik ebatlara sahip olan renkli ve en az 6 ay içerisinde çekilmiş olan biometrik fotoğraflar
  • En az 1 yıl olması daha uygun olacak olan ancak 6 aylık da olabilecek banka hesap özetleri
  • 4 A SGK hizmet dökümü ya da işe giriş bildirgesi gibi iş yeri ile alakalı resmi belgeler
  • Üzerinize kayıtlı olan mal mülk ya da araç tapusu gibi bir takım mal varlığı gösteren evraklar
  • Amerika gidiş ve dönüşü olmak üzere alınmış olan uçak biletleri ve parası önceden ödenmiş olan otel rezervasyonları
  • Yurt dışı seyahat sağlık sigorta poliçesi ve seyahat edebilir raporu
  • Adli sicil kayıtları ve tam vukuatlı nüfus kayıt örnekleri
  • İkamet adres bilgileri

Amerika vizesi almak için bütün bu belgelerin yanı sıra vize başvuru noktalarında parmak iziniz ve imza örneğiniz de alınacaktır. Bütün bu belgeleri Amerika vize başvuru formu ve vize talep dilekçesi ile bir araya getirerek kapalı bir zarf içerisinde Amerika Birleşik Devletleri vize işleri birimine teslim etmeniz gerekli olacaktır.

Amerika İçin Hangi Vize Türleri Vardır?

Amerika için hangi vize türleri vardır konusu ile ilgili olarak ilk başta Amerika için sorulan en çok merak edilen sorulardan başlayacak olursak Schen vizesi ile Amerika’ya gidilir mi konusuna bir açıklık getirelim. Öncelikle şunu bilmeniz gerekir ki Amerika vizesinin Schengen vizesi ile herhangi bir alakası söz konusu bile değildir. Bununla birlikte bilinen bir yanlıştan daha söz edecek olursak Amerika vizesi ile Kanada’ya gidilir mi gibi soruların da çok fazla gelmesi nedeniyle bir açıklama yapma gereği duyduk. Amerika vizesi ile Kanada ülkesine de gitmek hiçbir şekilde mümkün olmayacaktır ve bu ülke için farklı bir vize alınması gerekir.

 Amerika ülkesinin vizesinin nerelerde geçerli olup olmadığı ile ilgili bir takım sorulara cevap verdikten sonra Amerika vize işlemleri için hangi vize türünü tercih edeceğinize gelelim. Amerika vize tiplerinden en çok kullanılan vize çeşitleri Amerika turistik seyahat vizesi ve Amerika eğitim vizesi başta olmak üzere Amerika seminer ve konferans vizesi, Amerika etkinlik vizesi, Amerika tıbbi tedavi vizesi, Amerika spor vizesi ve Amerika kısa süreli iş vizesi gibi vize tiplerinden söz etmek mümkün olacaktır.

Amerika Vizesi Ne Kadar?

 Amerika vizesi ne kadar şeklinde bir soru sorarak Almanya’ya Vize adlı vize firmasından daha detaylı bir bilgi alarak Amerika vize çeşitlerine göre değişen fiyatlar hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.