Dubai Vizesi

Dubai’ye seyahat etmek için ilk olarak Dubai vizesi veya resmi adı ile Birleşik Arap Emirlikleri vizesi almanız gerekmektedir. Birleşik Arap Emirlikleri içerisinde yer alan en büyük ülke Dubai olmakta bu nedenle de ülkeye birçok ülkeden çeşitli amaçlarla seyahat edilmektedir.

Birleşik Arap Emirlikleri içerisinde yer alan 7 emirlik ten beri Dubai olmakta ve Birleşik Arap Emirlikleri vizesi veya Dubai vizesi alarak hem Dubai’ye hem de diğer 6 emirliğe transit olarak seyahat etmek mümkün olmaktadır.

Aynı zamanda bu vize ile ilk olarak Dubai’ye giriş yapıp daha sonra diğer Emirlikleri giriş yapılmasına ihtiyaç olmayıp doğrudan diğer 6 emirlik içerisine de ülkeden seyahat etmek mümkün olmaktadır.

Özellikle Birleşik Arap Emirlikleri içerisinde yer alan en gelişmiş emirlik olması nedeniyle her yıl birçok kişi iş, turistik gezi, eş veya öğrenim nedeniyle ülkeye seyahat etmekte olup bu noktada almaları gereken vize türleri de çeşitlilik göstermektedir.

Bu vize kategorilerinden doğru vizenin belirlenmesi ve daha sonra işlemlere bu şekilde devam edilmesi oldukça önemlidir. Bu süreçte hangi kategoriyi belirlemeniz gerektiğini en doğru şekilde almanyayavize.com sitemiz üzerinden ulaşabilir ve aynı zamanda sitemiz içerisinde yer alan tüm hizmetlerimiz hakkında detaylı olarak bilgi alıp hizmetlerimizden faydalanabilirsiniz.

Dubai Vize İstiyor Mu?

Dubai vize istiyor mu? Sorusu özellikle birçok ülkenin sahip olduğu vize muafiyet politikasının Dubai için geçerli olup olmadığı noktasında merak konusu olmaktadır. Dubai özellikle seyahat planlayan birçok ülkeden vize talebinde bulunmakta olup Dubai’nin vize istediği ülkeler içerisinde Türkiye Cumhuriyeti de yer almaktadır.

Bu noktada Dubai’nin vize muafiyet politikası sahibi olması nedeniyle gri, yeşil ve siyah pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları gerçekleştirecekleri Dubai seyahati için kısa dönem vize kategorilerine başvuru yapmalarına gerek yoktur.

Ancak ulusal vize için başvuru yapacak olan kişilerin mutlaka vize başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmekte olup aynı zamanda bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının da gerçekleştirecekleri hem kısa süreli hem de uzun süreli seyahatler kapsamında vize almaları gerekmektedir.

BAE Büyükelçiliği veya Konsolosluğu’na giderek veya online olarak bir vize başvurusu yapabilirsiniz. Vize başvurunuzun kabul edilmesi için, seyahat amacınızı, neden Dubai’ye gidiyorsunuz, ne kadar süre için gideceksiniz, kimlerle gideceksiniz ve nerede kalacağınız gibi bilgileri içeren bir dilekçe doldurmanız gerekecektir.

Ayrıca, pasaportunuzun geçerli olması, seyahat sigortanızın olması ve seyahat masraflarınızı karşılayabilecek bir miktar paraya sahip olmanız da gerekmektedir.

Dubai Vize Türleri

Dubai vize türleri temelde kişilerin gerçekleştirecekleri seyahat süresine göre değişiklik göstermekte olup aynı zamanda çok girişli ve tek girişli olmak üzere kendi içerisinde farklı kategorilere ayrılmaktadır.

Dubai vizesi nasıl alınır? Sorunuz kapsamında sitemizi ziyaret ederek tarafımızdan danışmanlık hizmeti alabilir ve böylece bu süreci çok daha kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

Özellikle ilk defa Dubai vizesi için başvuru yapacak olan kişilerin bu süreçte hangi adımları takip etmeleri gerektiğini tam olarak bilmemeleri oldukça olağan olup vize temsilcilerimiz aracılığıyla yürütecekleri başvurular sonucunda başvuruların olumlu şekilde sonuçlanması mümkün olacaktır.

Bu süreçte vize kategorisinin doğru belirlenmesi daha sonra teslim edilecek evrakların, başvuru yapılacak başvuru merkezinin ve aynı zamanda kişilerin yatırmaları gereken harç ücretinin belirlenmesinde etkili olduğu için mutlaka doğru kategorinin belirlenmesi ve daha sonra bu kategori üzerinden işlemlerinin yürütülmesi gerekmektedir.

İlk olarak online başvuru formunun eksiksiz olarak doldurulması ve bu form içerisindeki kişilerin hangi amaçla seyahat edeceklerini gösteren vize kategorisini belirtmeleri gerekmektedir.

Aynı zamanda daha sonra teslim edilecek olan evraklar ile burada verilmiş olan bilgilerin tutarlılık sağlanması da oldukça önemli olup daha sonra tutarlılık sağlamayan başvurular vize reddi ile sonuçlanmaktadır.

Dubai vize türleri uzun dönem vizesi ve kısa dönem vizesi olmak üzere 2 ana kategoriye ayrılmakta olup kısa dönem vize kategorisi içerisindeki kişilerin turistik, iş veya aile ziyareti gibi amaçlarla gerçekleştirdikleri seyahatler yer alırken uzun dönem vizesi içerisindeyse kişilerin ülkeye oturum izni almak için gelmeleri durumunda almaları gereken vize türüdür.

Kısa dönem vizesi kişilere en fazla 30 güne kadar ülkede ikamet etme hakkı tanınmakta olup tıpkı ulusal vize gibi bu vize kategorisi de kendi içerisinde tek girişli Dubai kısa dönem vizesi ve çok girişli Dubai kısa dönem vizesi olarak ayrılmaktadır.

Uzun dönem vizesi ise kişilere 3 aya kadar ülke sınırları içerisinde ikamet etme hakkı tanımakta ve bu vize kategorisi de tek girişli uzun dönem vizesi ve çok girişli uzun dönem vizesi olarak alt kategorilere ayrılmakta.

Dubai vizesi çeşitleri şöyledir:

 • Geçici İş Vizesi: Bu vize, Dubai’de kısa süreli bir iş faaliyeti için gereken vizedir. Bu vize, genellikle 3 aylık bir süre için verilir ve bir kez uzatılabilir.
 • Geçici Turist Vizesi: Bu vize, Dubai’de turistik bir seyahat için gereken vizedir. Bu vize, genellikle 30 günlük bir süre için verilir ve bir kez uzatılabilir.
 • Geçici Eş Vizesi: Bu vize, Dubai’de çalışan bir eş veya aile üyesiyle birlikte kalmayı amaçlayan kişiler için gereken vizedir. Bu vize, genellikle 3 aylık bir süre için verilir ve bir kez uzatılabilir.
 • Geçici Öğrenci Vizesi: Bu vize, Dubai’de öğrenim görmek amacıyla giden kişiler için gereken vizedir. Bu vize, öğrenim süresi boyunca verilir ve düzenli olarak uzatılabilir.

Dubai Vize Randevusu

Dubai vize başvurusu gerçekleştirecek olan kişilerin ilk olarak online başvuru formunu doldurmaları ve evraklarını online sisteme istenilen formatta yüklemeleri halinde bir sonraki adım Dubai vizesi randevusu olmaktadır.

Bu noktada vize kategorilerinin doğru belirlenmiş olması randevu merkezlerinin nereden alınacağını da belirlemekte olup uzun dönem vize için başvuru yapacak olan kişilerin Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu veya Büyükelçiliği üzerinden randevu oluşturmaları gerekmektedir.

Kısa dönem vize başvuruları için ise kişilerin Birleşik Arap Emirlikleri Konsolosluğu tarafından yetkilendirilmiş olan vize başvuru merkezleri üzerinden randevularını oluşturmaları gerekmektedir.

Dubai vize randevusu nasıl alınır? Sorusu kapsamında ise kişilerin takip etmesi gereken bazı adımlar şöyledir;

 • Dubai Vize Merkezi’nin resmi web sitesine giriş yaparak burada yer alan “Vize Randevusu” seçeneğinin seçilmesi gerekmektedir.
 • Daha sonra açılan alandan vize türünün seçilmesi ve talep edilen bilgilerin doldurulması gerekmektedir. 
 • Son olarak ise ödemenin tamamlanması ve randevu tarihi ile saatinin seçilmesi gerekmektedir.

Tüm bu işlemlerin tamamlanması halinde ise kişilerin randevu tarihinde ve saatinde almış oldukları randevu merkezine başvuru yaparak biyometrik veri beyanında bulunmaları gerekmektedir. Bu noktada Dubai vize randevusu nasıl alınır? Sorusu kapsamında merak ettiğiniz tüm konulara internet sitemiz üzerinden ulaşabilir ve böylece bu süreci çok daha kolay bir şekilde gerçekleştirebilirsiniz.

Dubai Vize Ücretleri

Dubai vize ücretleri vize kategorisine göre değişiklik göstermekte olup kişilerin ülke sınırları içerisinde kalacakları süre sayısına göre de değişiklik göstermektedir. Güncel olarak belirlenmiş Dubai vize ücretleri şöyle sıralanabilir;

 • Turistik vize (30 gün): 75 AED (20 $)
 • Özel vize (1 yıl): 3000 AED (810 $)
 • Özel vize (90 gün): 1000 AED (270 $)
 • Uzatılabilir turistik vize (60 gün): 150 AED (40 $)
 • Özel vize (6 ay): 2000 AED (540 $)