İngiltere Vizesi

İngiltere’de birçok ülkenin vatandaş tarafından en çok seyahat edilen ülkeler içerisinde yer almakta olup aynı zamanda siyasal açıdan Birleşik Krallık ve ülkeler içerisinde yer alan 4 ülkeden biridir. Özellikle Birleşik Krallık ülkeleri içerisinde yer alan Galler, Kuzey İrlanda ve İskoçya’ya göre İngiltere yıl içerisinde en fazla turist alan ülkeler içerisinde kabul edilmektedir.

Özellikle İngiltere seyahati gerçekleştirecek olan kişilerin bu süreçte merak ettikleri İngiltere vizesi almak zor mu? Sorusu ve İngiltere vizesi almak gerekli mi? Gibi sorular en çok merak edilen konular içerisinde yer almaktadır.

İngiltere vizesi hakkında merak ettiğiniz tüm soruların cevabına almanyayavize.com sitesi üzerinden ulaşabilir ve aynı zamanda bu süreçte ihtiyacınız olan tüm bilgilere bu site aracılığıyla kolayca ulaşabilirsiniz.

Ülkemizden her yıl binlerce kişi İngiltere’ye çoğu zaman turistik çoğu zaman da eğitim, çalışma veya sağlık gibi amaçlarla Seyahat düzenlemekte olup vermiş olduğumuz danışmanlık hizmeti kapsamında sitemiz üzerinden tarafımızla iletişime geçebilir ve böylece bu süreci çok daha doğru ve kolay bir şekilde tamamlayabilirsiniz.

İngiltere vizesi genellikle Birleşik Krallık içerisinde en çok bu ülkeye seyahat edilmesi nedeniyle bu isimle anılsa da vizenin resmi adı Birleşik Krallık vizesi olarak yer almaktadır.

Gelişmiş ülkeler içerisinde yer alan İngiltere özellikle sağlamış olduğu eğitim ve sağlık olanaklarının yanı sıra iş olanakları bakımından da birçok kişinin hayali olan ülkeler içerisinde yer almaktadır. Sitemiz içerisinde yer alan hizmetlerimizi inceleyebilir ve bu hizmetler için tarafımızla iletişime geçebilirsiniz.

İngiltere vizesi kişilere 6 aylık, 2 yıllık, 5 yıllık ve 10 yıllık olarak farklı geçerlilik süresi kapsamında verilmekte olup genellikle vizenin bu süresi tekrarlayan vize başvurularında artış göstermektedir.

Aynı zamanda Birleşik Krallık vizesi ile giriş yapılabilecek bu 4 ülke dışında herhangi bir ülkeye transit olarak geçiş yapmak mümkün olmayıp schengen vizesiyle de bu ülkelere giriş yapmak söz konusu olmamaktadır.

İngiltere Vizesi Almak Gerekli Mi?

İngiltere vizesi kapsamında ilk olarak cevap vermemiz gereken soru İngiltere vizesi almak gerekli mi? Sorusu olmaktadır.

Bu noktada birçok kişi farklı ülkelerde bulunan vize muafiyet politikasının özel pasaportlar için geçerli olması kapsamında İngiltere’nin de böyle bir muafiyet politikasının bulunup bulunmadığı merak konusu olmakta ve gerçekleştirecekleri kısa süreli seyahatler için özellikle yeşil, gri ve siyah pasaport sahibi vatandaşlar vize alıp almamaları gerektiğini merak etmektedirler.

Bu noktada İngiltere vizesi bordo pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için diğer tüm ülkelerde olduğu gibi zorunlu olmakta ve aynı zamanda vize muafiyet politikası bulunmaması nedeniyle yeşil pasaport, gri pasaport ve siyah pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları içinde mecburi olmaktadır.

İngiltere Vizesi Almak Zor Mu?

İngiltere vizesi almak zor mu? Sorusu genellikle ilk defa vize başvurusu gerçekleştirecek olan kişiler tarafından merak edilmektedir. Ancak sitemiz içerisinde yer alan tüm hizmetler kapsamında İngiltere vizesi için başvuru yapmak ve İngiltere vizesi almak oldukça kolay olup tek yapmanız gereken almanyayavize.com sitesini ziyaret etmenizdir.

Böylece İngiltere vizesi için başvuru sürecinize en doğru şekilde tamamlayarak başvuru değerlendirme noktasında herhangi bir aksilik söz konusu olmadan vizenizi almanız mümkün olacaktır.

 Özellikle vize başvuruları sırasında kişilerin hangi amaçla ve ne kadar süreyle ülkeye seyahat edeceklerini belirlemeleri ve daha sonra bu nedenlere bağlı olarak doğru İngiltere vize kategorisinde belirleyerek işlemlerine devam etmeleri oldukça önemlidir.

Aksi halde yanlış kategori üzerinden yapılan işlemler kişilerin ödeyeceği vize harç ücreti, teslim edeceği evraklar ve değerlendirme kıstasları noktasında olumsuz nedenlere sebep olabileceği için vize başvuruları vize reddi ile sonuçlanabilmektedir.

İngiltere vize kategorileri kendi içerisinde İngiltere ulusal vize ve İngiltere standart ziyaretçi vizesi olarak ikiye ayrılmakta olup İngiltere standart ziyaretçi vizesi içerisinde yer alan vize kategorileri İngiltere Ticari Vizesi, Evlilik ya da yasal eş tescili amaçlı İngiltere Vizesi, Öğrenci ziyaretçi amaçlı İngiltere Vizesi, Tıbbi Tedavi amaçlı İngiltere Vizesi, İngiltere Aile Ziyareti Vizesi, İngiltere Transit Vizesi ve İngiltere Turist Vizesi şeklindedir.

İngiltere ulusal vize kategorileri içerisinde ise İngiltere Eea Family Permit Vizesi, Tier 5 Kısa Süreli Çalışma Vizesi, İngiltere Yerleşim Vizesi Kategorileri, Tier 2 Çalışma Vizesi, İngiltere Ev Hizmetlisi Vizesi, Tier 1 Vizesi girişimci, üstün yetenekliler ve yatırımcı için, Tier 4 İngiltere Uzun Süreli Öğrenci Vizesi ve İngiltere Kısa Süreli Öğrenci Vizesi şeklinde sınıflandırılmaktadır.

İngiltere Vizesi Nasıl Alınır?

İngiltere vizesi nasıl alınır? Sorusu özellikle İngiltere vizesi için ilk defa başvuru yapacak kişiler tarafından merak edilmekte olup bu sorunun tüm detaylı cevaplarına almanyayavize.com sitemiz üzerinden ulaşabilir aynı zamanda tarafımızdan danışmanlık hizmetimiz ile birlikte sağlamış olduğumuz diğer hizmetler üzerinden de yardım alabilirsiniz.

İngiltere vizesi için başvuru yapacak olan kişilerin ilk olarak yukarıda da bahsetmiş olduğumuz üzere doğru vize kategorisini belirlemesi gerekmekte olup bu noktada doğru vize kategorisini belirleyerek başvuru yapmaları gereken vize kurumlarını ve teslim etmeleri gereken evraklar ile ödemeleri gereken harç ücretlerini net olarak öğrenmeleri mümkün olacaktır.

İngiltere standart ziyaretçi vizesi için gerçekleştirilecek olan başvurular konsolosluk veya büyükelçilik üzerinden yürütülmekte olup bu başvuruların gerçekleştirilebilmesi için konsolosluk tarafından yetki verilmiş olan vize başvuru merkezleri ile iletişime geçilmesi gerekmektedir.

İngiltere ulusal vize başvuruları için ise doğrudan İngiltere konsolosluğuna veya Ankara İngiltere Büyükelçiliğine başvuru yapılması gerekmektedir. Aynı zamanda başvuruların hangi kurumlara yapılacağı daha sonra alınması gereken İngiltere vize randevusu üzerinde de etkili olmaktadır.

Vize başvurusu gerçekleştirecek olan kişilerin konsolosluklara ait resmi web sitesi içerisinde yer alan İngiltere online vize başvuru formunu eksiksiz şekilde doldurmaları gerekmekte olup daha sonra teslim edecek oldukları evraklar ile tutarlı cevaplar verilmesi de gerekmektedir.

Başvuru formunun doldurulması ile birlikte harç ücreti ödemesinin yapılması ve daha sonra harç ücretinin ödendiğini kanıtlayan dekontu evraklar içerisine ekleyerek evrakların teslim edilmesi ve randevu alınarak biyometrik veri kaydını oluşturulması gerekmektedir.

İngiltere Vizesiyle Avrupa’ya Gidilir Mi?

İngiltere vizesiyle avrupa’ ya gidilir mi? Sorusu da özellikle danışmanlık hizmetimiz içerisinde tarafımıza sıkça sorulan sorular kapsamında yer almaktadır. Özellikle İngiltere’nin Avrupa Birliği ülkeleri arasında yer alması İngiltere vizesinin kısa süreli seyahatler için İngiltere Schengen vizesi olup olmadığı sorusunu da akıllara getirmektedir.

Bu noktada her ne kadar İngiltere Avrupa Birliği üyesi olsa da kısa süreli seyahatler için İngiltere Schengen vizesi sağlamakta olup aynı zamanda İngiltere vizesiyle Avrupa’ya gitmek de mümkün olmamaktadır.

İngiltere Vize Randevusu

İngiltere vize randevusu İngiltere ulusal vize başvuruları için veya İngiltere standart ziyaretçi vizesi başvuruları için farklı kurumlarca yürütülmekte olup ulusal vize başvuruları için konsolosluk tarafından randevu oluşturulması gerekmektedir.

İngiltere standart ziyaretçi vizesi için ise başvuru merkezleri üzerinden randevu oluşturulması gerekmekte olup kişilerin randevu gününde ve saatinde şahsen merkeze başvuru yapması ve daha sonra biyometrik veri kaydı beyanında bulunması gerekmektedir.

İngiltere Vize Ücretleri

İngiltere vize ücretleri içerisinde kişilerin ödemeleri gereken başvuru ücreti, danışmanlık hizmeti bedeli ve bunun yanı sıra konsolosluk tarafından belirlenen vize harç ücreti yer almakta olup bu ücretler hakkında detaylı olarak bilgi alabilmek için almanyayavize.com sitemizi ziyaret edebilir ve böylece kendi vize kategorinizi uygun ödemeniz gereken harç ücretini ve diğer ücretleri net olarak öğrenebilirsiniz.