Danimarka Vizesi

Danimarka vizesi için hazırlamanız gereken evrakları ve yapmamız gereken bütün işlemleri anlatmış Olduğumuz bu makalemizde Danimarka ülkesine nasıl gideceğinizi tüm detaylarıyla belirtmeye çalıştık. Bu noktada işin içine Schengen kuralları ve aynı zamanda Danimarka ülkesi tarafından yürütülen bir takım vize politikaları girdiği için bu işlemleri yapmak adına mutlaka bir vize danışmanı sizlere yardımcı olmak durumundadır.

 Almanya’ya Vize adlı vize danışmanlık firması tüm vize işlemlerimizde bir takım evrakları bizzat hazırlayarak Danimarka vizesinin son derece kolay ve hızlı bir şekilde almanıza yardımcı olur. Haftanın 7 günü ve 24 saati hizmetinizde olacak olan bu firma vize işlemlerinizin bir an önce bitmesi adına sizlere destek olur ve aşama aşama bitsin detayları takip eder.

 Danimarka Vizesi Kimlere Verilir Ve Bu Vize İle Nerelere Gidilir?

 Danimarka vizesi kimlere verilir ve bu vize ile nerelere gidilir sorusunun yanıtı tam olarak Danimarka ülkesinin vize politikası hakkında bizlere fikir verecektir. Bu aşamada Danimarka ülkesinin kimlere vize verdiğini ve vermediğini tartışacak olursak direkt olarak resmi pasaportlara yapılacak olan ayrıcalıklardan söz etmek mümkün olacaktır. Hususi, hizmet ve diplomatik pasaportlar resmi pasaport kapsamında değerlendirilen pasaport tipleri olduğu için bu pasaporta sahip olan kişilerin Danimarka ülkesine 180 günlük bir süre içerisinde 90 gün boyunca ikamet etme hakkı bulunur. Ancak umuma mahsus pasaport sahibi olan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları Danimarka ülkesine bir Schengen vizeleri yoksa mutlaka herhangi bir vize türü ile giriş yapmak durumunda kalacaktır.

 Danimarka vizesi ile nerelere gidilir konusuna da bir açıklık getirecek olursak Danimarka ülkesinin Schengen bölgesi sınırları içerisinde geçen bir ülke olduğunu hatırlatmak isteriz. Bu sebepten dolayı da diğer Schengen bölgelerine son derece kolay bir şekilde Danimarka vizesi ile geçiş yapma konusunda özgür olduğunuzu bilmeniz gerekir.

 Danimarka Vize İşlemleri Randevu

 Danimarka vize işlemleri randevu ile başlatılır. Bu sebepten dolayı da Danimarka ülkesinin randevu verme şartına göre bir değerlendirme yapacak olursak internet üzerinden son derece hızlı ve basit bir şekilde vize randevusunun alındığını söyleyerek sözlerimize başlayabiliriz.

 Danimarka Büyükelçiliği vize işlemleri esnasında herhangi bir karışıklık meydana gelmemesi ve uzun vize kuyruklarının oluşmaması amacıyla Danimarka vize randevuları konusunu zorunlu bir hale getirmiştir. Bu sebepten dolayı da Danimarka vize işlemlerine başlamadan önce mutlaka Danimarka vize randevusu almak zorundasınız. Danimarka Büyükelçiliği ile internet üzerinden bir bağlantı kurarak online vize randevusu almak için mutlaka e-posta adresiniz üzerinden Danimarka vizesi ön başvuru formu doldurup bu büyükelçiliğin vize işleri birimine göndermeniz gerekir.

 Danimarka Vize İşlemleri İçin Hangi Evraklar Gerekli Olacaktır?

 Danimarka vize işlemleri için hangi evraklar gerekli olacaktır diye bir soruya aşağıdaki maddelerle bir yanıt vermek mümkün olacaktır.

 • Danimarka vizesi başvuru formu ve vize talep dilekçesi
 • 35 ve 45 milimetre ebatlarına sahip olan renkli ve en az 6 ay içerisinde çekilmesi gereken güncel biyometrik fotoğraf
 • 000 Euro teminatı olan bir yurt dışı seyahat sağlık sigortası poliçesi
 • En az bir yıl ve 6 ay içerisinde alınmış olan ve arkasında Danimarka vizesinin işlenmesi için yeterli alana sahip olan pasaport
 • Banka hesap dökümlerinizin detaylı incelemeleri
 • Ticari vizeler için şirketin vergiler levhası ve imza sirküsü
 • İkametgâh belgesi
 • Bütün mal varlığınızı ortaya koyan resmi belgeler
 • Nüfus il müdürlüğünden alınmak üzere ıslak imzalı ve kaşeli bir tam vukuatlı nüfus kayıt örneği
 • Savcılıktan onaylı bir şekilde alınmış olan bir ihal raporu
 • Öğrenci vizeleri için öğrenci belgesi ve 18 yaş altı öğrenciler için aileden izin dilekçesi
 • Emekli vatandaşlarımız için emekli kimlik fotokopileri
 • Türkiye Cumhuriyeti nüfus cüzdanının her iki yüzünün renkli fotokopileri

 Danimarka vize işlemleri için bütün bu evraklar eksiksiz bir şekilde hazırlanmalı ve Danimarka vize başvuru formu ile herhangi bir çelişki içermemelidir. Bu durumda Danimarka Büyükelçiliği detaylı bir inceleme yaparak bütün vize evraklarınızı başvuru formu ile talep dilekçesi bir arada olmak şartıyla inceleyecek ve Danimarka ülkesine giriş çıkış yapıp yapamama gibi bir durumunuzu onaylayacaktır.

 Danimarka Vizesi Almak Zor Mu?

 Danimarka vizesi almak zor mu konusu ile ilgili olarak turist adaylarından detaylı bir açıklama beklenmektedir. Bu noktada Danimarka ülkesine hangi vize çeşidi ile giriş çıkış yapacağınız son derece büyük bir önem taşımakta ve vize işlemlerinizde ne tür evraklar hazırlamanız gerektiği konusunda fikirler vermektedir.

 Eğer ki Danimarka ülkesine eş dost ve aile ziyareti gibi bir vize türü ile gitmeyi planlıyorsanız o zaman çok şanslı olduğumuzu söyleyebiliriz. Neden diye soracak olursanız çünkü ziyaret vizesi kullanarak Danimarka ülkesine giriş yapmak için karşı tarafın bir davetiye yazması ve sizleri bu ülkede davetli olarak göstermesi gerekiyor. Bu durumda da Danimarka Büyükelçiliği vize işleri birimi sizlere herhangi bir zorluk çıkartmadan vize talebinizi onaylar. Ancak diğer vize türleri biraz daha detaylı bir inceleme sonucunda verilecektir.

 Danimarka ülkesi bir Schengen ülkesi olduğu için Schengen vizesi koşullarının zorlukları ile bu noktada karşı karşıya kalmanız mümkün olacaktır. Bu sebepten dolayı da maddi yeterlilik ve aynı zamanda sicilinizin temiz olması sonucunda Danimarka Schengen vizesi almak mümkün olur. Fakat bu işlemin biraz fazla incelemelere tabi tutulacağını da belirterek Danimarka vizesi almak o kadar da kolay bir işlem değildir diye bu soruya cevap verebiliriz.

 Danimarka Vizesinin İşlem Ücreti Nedir?

 Danimarka vizesinin işlem ücreti nedir bir soruya tam olarak net bir cevap verememekle birlikte diğer vize türlerine bağlı olarak bir vize fiyatlandırılması söz konusudur diyebiliriz. Danimarka vize türlerine göre Danimarka’nın Vize ücretleri hakkında mutlaka Almanya’ya vize adlı firma ile görüşme sağlamakta fayda vardır.

 Danimarka Ülkesi Hangi Vizeleri Verir?

 Danimarka ülkesi hangi vizeleri verir hususunda Danimarka vize çeşitleri hakkında bir takım bilgiler toplamanız gerekli olacaktır. Danimarka genel olarak son derece farklı organizasyonlar yapan bir ülke olduğu için etkinlik vizesi oldukça fazla talep edilir. Bunun yanı sıra Danimarka öğrenci vizesi ile de Danimarka ülkesinin eğitim standartları değerlendirilebilir. Bu ülkede iş fırsatı yakalamış olan turist adayları için ilk başta Danimarka kısa süreli iş vizesi son derece uygun bir vize tipi olacaktır.

 Danimarka turistik vize genel olarak tercih edilen bir vize olmakla birlikte aynı zamanda Schengen vizesi olarak da tercih edilir. Hatta Schengen vizesinin çok daha geniş imkânları bulunduğu için daha çok turistik vize yerine Danimarka Schengen vizesi alınmak isteniyor. Aynı zamanda bu ülkede gerçekleşen seminerlere konferansları dinlemek adına da konferans ve seminer türündeki vize çeşitleri de oldukça popülerdir. Danimarka tıbbi tedavi vizesi de bu ülkenin genel olarak sağlık imkânlarından yararlanmak adına son derece büyük bir önem taşır. Transit geçiş vizesi, fuar vizesi, gazeteci vizesi, eğitim ve staj vizesi ya da spor müsabakası vizesi gibi vize türleri de Danimarka vize çeşitleri arasında son derece önemli bir yer tutar.

 Eğer ki Danimarka ülkesine uzun süreli bir gidiş yapmak istiyorsanız bu noktada Danimarka uzun süreli vize seçeneğinden yararlanabilirsiniz. Vize süreniz boyunca Danimarka ülkesine birkaç kez giriş yapacaksanız da çok girişli vize tipine başvuru yapmanız da çok büyük bir fayda vardır.