Hollanda Vizesi

Hollanda’ya seyahat etmek isteyen kişiler, bunun için vizeye ihtiyaçları olup olmadığını merak etmektedir. Bu hususta, kişilerin seyahat amacı ve seyahat süresine göre almaları gereken vize türü etkili olurken, kişilerin sahip oldukları pasaport çeşidi de muafiyet hususunda önem arz etmektedir.

Umuma mahsus pasaport sahibi Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları için herhangi bir muafiyet uygulaması bulunmamaktadır. Bu nedenle de bu kişiler, gerek 180 gün içerisinde 90 güne kadar kısa süreli seyahatleri için gerek 90 günün üzerindeki uzun süreli seyahatleri için vizeye tabi tutulmaktadır.

Hollanda vizesi, kısa süreli seyahatler için Hollanda Schengen vizesi, uzun süreli seyahatler içinse Hollanda D tipi Ulusal vize olarak ayrılırken, Hollanda’ya gerçekleştirilecek kısa süreli seyahatler için ülkemiz vatandaşlarından Diplomatik, Hususi veya Hizmet pasaportu sahipleri Schengen vizesi almalarına gerek olmadan yani vizesiz bir şekilde 90 güne kadar Hollanda seyahatlerini gerçekleştirebilmektedir.

Ancak bu pasaport türüne sahip vatandaşlar da tıpkı Umuma Mahsus pasaport sahipleri gibi uzun süreli seyahatler için vizeye tabidir.

Hollanda Schengen Vizesi

Hollanda Schengen vizesi, Schengen Bölgesi üye ülkeleri arasında seyahat etmek için gerekli olan bir vize olarak, Hollanda ve diğer Schengen Bölgesi ülkelerine geçici olarak seyahat etmek için verilmektedir.

Geçerlilik süresi ve seyahat amacına bağlı olarak farklı türlerde verilebilen Schengen vizesi için, Hollanda’ya seyahat etmek isteyen ve bu seyahatini kısa süreli olarak planlayan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları bu vizeye tabidir. Hollanda Schengen vizesi için geçerlilik süresi ve seyahat amacına göre başvurulabilecek türler şöyledir;

  • Tek Girişli Schengen vizesi: Schengen Bölgesi’ne tek seferlik bir seyahat için verilen bu vize, turizm, ziyaret veya diğer geçici amaçlar için verilmektedir.
  • Çok Girişli Schengen vizesi: Schengen Bölgesi’ne birden fazla sefer seyahat edebilmek için başvurulan bir vizedir.
  • Geçici Schengen vizesi: Schengen Bölgesi’nde geçici olarak kalmak için verilen bu vize, turizm, ziyaret, çalışma veya eğitim gibi seyahat amaçları için başvuruda bulunan kişilere verilmektedir.

Hollanda Vize Başvurusu

Hollanda vizesi için başvuruda bulunmak ve bu vizeye sahip olarak Hollanda’ya seyahat etmek isteyen Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarının, Hollanda vize başvurusu sürecinde oldukça dikkatli olması gerekmektedir. Özellikle bu sürecin kusursuz bir şekilde gerçekleştirilmesi, kişilerin vize başvurularının onaylanabilmesi adına oldukça önemli olurken, vize başvurusu sürecinde pek çok önemli husus bulunmaktadır.

Öncelikle kişiler, Hollanda’ya seyahat etme amaçlarını belirlemeli ve belirledikleri amaca uygun vize türü için başvuru yapmaya hazırlanmalıdır. Bu süreçte, kişilerin başvuru yapacakları vize türüne göre başvuru yapmaları gereken yetkili birim değişiklik gösterdiği için kişilerin doğru birimi ve ikamet ettiği yere en yakın birimi belirlemelidir. Kısa süreli seyahatler için alınacak Hollanda Schengen vizesi başvuruları Hollanda Büyükelçiliği veya Hollanda Konsolosluğu tarafından bizzat kabul edilmemekte, bu başvurular yetkilendirilmiş vize başvuru merkezlerine yapılmaktadır.

Uzun süreli Hollanda vizesi içinse kişiler Hollanda Büyükelçiliği veya Hollanda Konsolosluğu’na başvurmalıdır.

Bunun için de öncelikle bu yetkili temsilciliklerden kendilerinden talep edilen gerekli evrakları öğrenmeleri gerekmekte ve bu evrakların istenildiği sırayla, eksiksiz, güncel ve doğru olarak hazırlanması gerekmektedir.

Evraklar hazırlanırken kişilerin Hollanda vize başvurusu için yetkili birimden randevu alması gerekmekte, randevusuz başvuru yapılamamaktadır. Kişilerin başvuru yapabilmesi için son adım olan randevu gününde kişiler hazırlamış oldukları evrakları teslim ettikten sonra, parmak izi taraması yaptırarak başvurularını gerçekleştirebilmektedir.

Almanyayavize.com olarak, siz değerli müşterilerimiz için en uygun fiyatlarla en kaliteli vize danışmanlık hizmetlerini sunuyoruz. Vize sürecinizin sorunsuz bir şekilde ve sizler hiç zorlanmadan ilerleyebilmesi adına tüm süreci yakından takip ediyoruz.

Bünyemizde bulunan uzman ekibimiz sayesinde, gerekli olan ve ihtiyaç duyduğunuz tüm hizmetleri en kusursuz şekilde sizlere sağlıyoruz. Firmamızı tercih ederek vize danışmanlık hizmetimizden yararlanmak ve bu sayede vizenize en kısa sürede sahip olmak için bizlerle dilediğiniz zaman iletişime geçebilirsiniz.

Hollanda Vize Randevusu

Hollanda vize randevusu, Hollanda’ya seyahat etmek için gerekli olan vize başvurusunun yapılabilmesi için gereklidir. Vize randevusunda hazırlanmış olan gerekli evrakların teslimi ve parmak izi taraması işlemleri gerçekleştirilerek vize başvurusu yapılabilmekte, randevusuz başvuru gerçekleştirilememektedir.

Hollanda vize randevusu almak için kişiler, Hollanda Büyükelçiliği veya Hollanda Konsolosluğu’ndan çeşitli yöntemlerle randevu alabilmektedir. Randevu alarak vize başvurusunda bulunmak için kişiler, yetkili resmi web sitesi üzerinden online randevu sistemi sayesinde kolayca randevularını alabilmektedir. Bunun yanı sıra Hollanda Konsolosluğu veya Hollanda Büyükelçiliği telefon hattı ile yine randevu alınabilmektedir.

Kişilerin Hollanda vize randevusu alarak bu randevu günü ve saatinde eğer parmak izi taramaları geçerli ise vekalet vererek bizzat bulunmalarına gerek olmadan vekili ile başvurularını gerçekleştirebilmektedir. Ancak daha önce bir Schengen vizesi almamış kişilerin mutlaka evrakları elden teslim etmesi ve parmak izi taraması yaptırması için bizzat randevuda bulunması gerekmektedir.

Almanyayavize.com olarak vize danışmanlık hizmeti sunuyoruz. Sizlerin vize başvuru sürecinde ihtiyacı olan tüm gereklilikleri en iyi imkanlarla ve uzman ekibimizle sizlere sunuyor, en uygun fiyatlarla sunduğumuz hizmetler için tüm sürecinizi yakından takip ediyoruz.

Hollanda Vizesi İçin Gerekli Evraklar Nelerdir?

Hollanda vizesi için gerekli olan evraklar vize kategorilerine göre çeşitlilik göstermiş olsa da temel olarak talep edilen ve tüm vize kategorileri için ortaklık gösteren bazı evraklar bulunmaktadır.

Bu evraklar içerisinde vize başvuru formu bulunmakta olup bu forma Hollanda Büyükelçiliği ya da Hollanda Konsolosluğu resmi web sitesi üzerinden ulaşılabilir veya başvurunun gerçekleştirileceği vize başvuru merkezinden de bizzat teslim alınabilir.

Bu evrakların yanı sıra geçerli pasaport şartı diğer tüm ülkelerde olduğu gibi Hollanda içinde gerekli olup pasaportun 10 yıldan eski olmaması ve aynı zamanda vize sonlanma tarihinden itibaren 3 ay daha geçerliliğinin devam etmesi aynı zamanda vizenin başarılabilmesi için 2 adet boş sayfasının bulunması gerekmektedir.

Bu evrakların yanı sıra seyahat sebebiyle ilgili bazı belgelerde bulunmakta olup bu evraklar içerisinde kişinin çalışma amacıyla ülkeye seyahat edecek olması halinde çalışma teklifi veya tatil amacıyla ülkeye seyahat etmesi halinde ise otel rezervasyonu ile uçak bileti gibi bazı belgeler talep edilmektedir.

Temel evraklar içerisinde yer alan bir diğer evrak ise istenilen formata uygun 2 adet biyometrik fotoğraf olmaktadır.

Daha önce vize başvurusunda bulunulmuş ise özellikle başvuruların vize reddi ile sonuçlanmış olması birçok ülkede bu başvurularında olumsuz şekilde değerlendirilmesine neden olmakta bu nedenle de kişiden önceki vize durumuna ilişkin belgeler talep edilmektedir.

Kişilerin başvurularını tamamlayabilmeleri için mutlaka vize ücretini ödediklerini dair belge teslim etmeleri gerekmekte olup aynı zamanda Türkiye’de ikamet eden kişiler için nüfus cüzdanı fotokopisi, öğrenciler için öğrenci belgesi veya okuldan alınmış mezuniyet belgesi bir, çalışan kişiler için iş yerinden çalışma belgesi gibi bazı özel evraklar da talep edilmektedir.

Bu belgelerin tam listesine Hollanda Büyükelçiliği veya Hollanda Başkonsolosu resmi web sitesi üzerinden ulaşabilir veya almanyayavize.com   web sitemiz üzerinden de kolayca ulaşabilirsiniz.

Hollanda Vize Ücretleri

Hollanda vize ücretleri, dönemsel olarak değişiklik göstermekle birlikte, kişilerden vize harç ücreti ve hizmet bedeli olarak talep edilen bu ücretler ödenmediği takdirde kişiler başvuru yapamamaktadır. 2024 yılında Hollanda vize ücretlerinin ne kadar olduğunu merak edenler için güncel vize harç ücreti yaklaşık 80 Euro’dur.